מומחה לטיפולי פוריות

פרופ' יעקב לברון, סיים את לימודי הרפואה בבית הספר לרפואה בטכניון חיפה בהצטיינות
בשנת 1982, והתמחה ביילוד, רפואת נשים ופריון בבית החולים רמב"ם בחיפה.

פרופ' לברון הביא את שיטת המיקרו-מניפולציה (ICSI) ואת האבחון גנטי
הטרום השרשתי (PGD) לישראל 
ואחראי על לידת
ילדי המבחנה 
הראשונים בישראל לאחר טיפולים אלה.

תרומת ביצית | טיפולי פוריות

טיפולי פוריות

פרופ' לברון התמקד בחקר הפוריות ורביית האדם ופיתח מספר טכניקות חדשות בנושא. הטכניקות המשמעותיות אותם פיתח היתה שיטת המיקרו-מניפולציה של תאי זרע, ביציות ועוברים, שיטה המיושמת על ידי פרופ' לברון לראשונה בארץ ובעולם כולו. נוכח הישגיו זכה למעמד של עמית – מחקר בבית החולים של העיר ניו-יורק, שם שימש כחוקר במשך מספר שנים.
בנוסף מיסד בארץ את האבחון גנטי הטרום השרשתי  עם חזרתו מהשתלמות הארה"ב.

בשנים 1996 -2002 כיהן כמנהל המעבדה להפריה חוץ גופית בבית החולים תל השומר ואסותא.
כיום פרופ' יעקב לברון משמש כרופא בכיר ביחידת ההפריה החוץ גופית של בית החולים שיבא בתל השומר.

זוגות אשר מגלים קשיים להיכנס להריון ייפנו בדרך כלל אל מומחה לטיפול פוריות בכדי לאתר את מקור הקושי ולטפל בו.

הסיבות לבעיות פריון יכולות להיות קשורות לשני בני הזוג או לאחד מהם, על כן השלב הראשון בטיפול של מומחה לטיפולי פוריות יהיה לאתר את הגורם אשר מעכב או מונע את הכניסה להריון.

פרופ' יעקב לברון הינו מומחה לטיפולי פוריות בעל שם ועם ניסיון רב בתחום. כחלק מניסיונו הרב, סייע פרופ' לברון לזוגות רבים לאתר את מקור הבעיה בגינה הם התקשו להיכנס להריון והתאים עבורם את הפתרון המתאים, אשר סייע להם בסופו של תהליך להפוך להורים.

לצד טיפולו המקצועי והמסור בזוגות רבים, משמש פרופ' לברון בתור יועץ הפריון הראשי של קופת חולים מאוחדת והינו רופא בכיר ביחידה להפריה חוץ-גופית בבי"ח שיבא בתל-השומר ובנוסף, הינו שותף במיזמים של הפריה חוץ- גופית בבי"ח אסותא ובחו"ל.

בעיות פריון ומקורן

כאמור, זוגות רבים מוצאים את עצמם מתקשים בכניסה להיריון, בטרם ההגעה אל מומחה לטיפולי פוריות לצורך איתור מקור הבעיה והטיפול בה, זוגות נדרשים בדרך כלל לקיים יחסי מין בלתי מוגנים כתקופה של שנה בכדי לנסות ולהרות, זאת במידה וגילה של האישה הוא פחות מ-35.

במקרים בהם גיל האישה הוא מעל 35 או קיימת מודעות לבעיית פוריות אצל אחד מבני הזוג, ההמלצה היא להגיע אל מומחה לטיפולי פוריות כבר בשלבים מוקדמים יותר.

כ- 40% מהפרעות הפריון נובעות מבעיות שמקורן אצל האישה, אצל 30% מקור הבעיות הוא אצל הגבר ובכ-10% מהמקרים מדובר בגורם משני בני הזוג. בשאר המקרים, לא תמצא בעיה חריגה או הפרעה נקודתית אשר מהווה מקור לבעיית פריון ואז ההגדרה תהיה כהפרעה מסיבה לא ידועה.

אחת הבעיות הנפוצות בקושי להרות, נובע מגיל האישה. גילה של האישה מהווה תפקיד משמעותי בסיכויי הזוג להרות. מכיוון שכמות הביציות בשחלות של האישה היא כמות מוגבלת ומהסיבה שאיכות הביציות יורדת עם השונים, ככל שהאישה תנסה להרות בגיל מאוחר יותר, כך סיכויי ההצלחה שלה בכך יורדים. מהסיבה הזאת, כאשר מדובר בנשים המנסות להרות אחרי גיל 35, ישנה המלצה להגיע אל מומחה לטיפולי פוריות כבר לאחר חצי שנה של ניסיונות ללא הצלחה להרות.

תפקידיו של מומחה לטיפולי פוריות

הרפואה התפתחה משמעותית בשנים האחרונות וכחלק מכך גם תחום טיפולי הפוריות. כך במידה ואינכם מצליחים להרות, חשוב שלא תלחצו או תרימו ידיים ותוותרו על סיכויכם להפוך להורים.

כיום, הרפואה מאפשרת להעניק פתרונות כאלו ואחרים לחלק גדול ביותר מהזוגות אשר סובלים מבעיית פוריות.

מומחה לטיפולי פוריות מקצועי ומנוסה בתחום ידע לבצע את כל הבדיקות הנכונות לצורך איתור מקור הבעיה בגינה אותו זוג מתקשה להרות – בדיקות דם שונות, בדיקת ספירת זרע וכדומה ובהתאם לתוצאות הבדיקות להפנות את הזוג לטיפולים המומלצים אשר יסייעו לו להשיג את מטרתו ולהרות – טיפולי הזרעות, הפריות חוץ גופיות, טיפולים הורמונליים וטיפולים אפקטיביים נוספים .

מומחה לטיפולי הפוריות ילווה אתכם בכל התהליך של הבדיקות והטיפולים עד לקבלת התוצאות הרצויות.

פרופ' לברון, מתמקד ברפואת הפריון ובחלק הרבייה באדם, כבר מסיום התמחותו בתחום מיילדות, גניקולוגיה ופריון. פרופ' לברון הינו מחלוצי הרופאים בארץ ביישום השיטות המתקדמות ביותר לטיפול בליקויי פריון אצל הגבר, בנוסף, תרם הפרופ' משמעותית לקידום נשא הפרייתה חוץ גופית בארץ ובעולם.

כך ובמידה וגם אתם מוצאים את עצמכם מתקשים להרות, אתם מוזמנים ליצור קשר עם פרופ' לברון, בדרך לאיתור הבעיה ולמציאת הפתרון.